Latvijas ratiņbasketbolisti izcīna sesto vietu Eiropas čempionāta B divīzijā

0 komentāru

Latvijas ratiņbasketbola izlase sekmīgi debitējusi Eiropas čempionāta B divīzijas turnīrā, Brno (Čehija) notikušajās sacensībās izcīnot sesto vietu.

Latvijas ratiņbasketbola izlasei šis bija pirmais Eiropas čempionāts B divīzijas komandu konkurencē, tādēļ minimālais uzdevums bija vietas saglabāšana šajā turnīrā. Deviņu izlašu konkurencē (no starta atteicās Ukrainas valstsvienība) pirmo vietu izcīnīja Čehija, kas finālā ar 60:56 pārspēja Izraēlu. Abas šīs izlases ieguva ceļazīmes uz A divīziju. Savukārt Latvija arī pēc diviem gadiem startēs B divīzijā. 2016. gada augustā ratiņbasketbola izlases pulcēsies Vorčestrā (Lielbritānija).

Brno notikušajā Eiropas B divīzijas čempionātā Latvijas izlase bija ielozēta A apakšgrupā, kur četrās spēlēs tika izcīnītas divas uzvaras. Latvijas ratiņbasketbolisti sacensības sāka ar zaudējumu (47:58) pret Krieviju, bet turnīra turpinājumā latvieši uzveica horvātus un grieķus, kā arī zaudēja lietuviešiem. Apļa turnīra noslēgumā Krievijai, Latvijai un Horvātijai bija pa diviem panākumiem četros mačos, un tikai savstarpējās spēlēs gūto un zaudēto punktu bilance noteica, ka vietu pusfinālā ieguva Krievija.

Šīs apakšgrupas pārstāves – Lietuva un Krievija - piedzīvoja zaudējumus pusfinālos, netiekot pie ceļazīmēm uz elites divīziju. Lietuvai gan izdevās izcīnīt mierinājuma balvu – bronzas medaļas. Savukārt Krievija ieņēma ceturto vietu.
Mačos par piekto vietu Latvija tikās ar Austrijas ratiņbasketbolistiem. Abās spēlēs pārāki bija sāncenši – 70:65 un 74:65.

Latvijas ratiņbasketbola izlases sastāvā šogad tika iekļauti seši ārzemju klubus pārstāvošie spēlētāji (Kārlis Podnieks, Kārlis Gabrānovs, Agris Lasmans, Diāna Dadzīte, Kaspars Turks un Raimunds Beginskis), kā arī Elvis Urga, Ansis Bērziņš un Guntis Liepiņš.