Parabobslejists Klots pirmajā vietā pēc PČ pirmajiem diviem braucieniem

0 komentāru

Latvijas parabobsleja pilots Artūrs Klots ieņem pirmo vietu pēc sestdien Šveices trasē Sanktmoricā veiktajiem pirmajiem diviem pasaules čempionāta braucieniem.

Jau pirmajā braucienā, finišu sasniedzot pēc vienas minūtes un 14,89 sekundēm, Klots bija pirmajā vietā, bet otrajā piegājienā viņam trasi izdevās veikt vēl par 0,19 sekundēm ātrāk.

Divu braucienu summā Klots par 0,27 sekundēm apsteidz Lielbritānijas sportistu Koriju Mapu, kamēr trešais ir kanādietis Lonijs Bisonē, kurš atpaliek par 0,81 sekundi.

Savukārt septītais šobrīd ir Alvils Brants, kurš līderim zaudē jau 1,22 sekundes, bet desmitajā vietā ir Annija Krūmiņa. Kopumā sacensībās piedalās 16 parabobslejisti.

Svētdien pasaules čempionātā tiks veikti atlikušie divi braucieni.

Par šī gada Pasaules kausa ieguvēju kļuva Bisonē, kuram kopvērtējumā Brants zaudēja tikai divus punktus.

Pagājušajā sezonā Brants Pasaules kausa kopvērtējumā izcīnīja piekto vietu, kā arī Pārksitijā tika pie otrās vietas pasaules čempionātā, kur trešais bija vēl viens latviešu pilots Artūrs Klots.

Sportisti startē ar monobobsleja kamanām. Braucēja svars kopā ar kamanām nedrīkst pārsniegt 280 kilogramus. Parabobslejā piedalās dalībnieki ar muguras smadzeņu bojājumiem un kāju amputācijām.

Septembrī Starptautiskā Paraolimpiskā komiteja (IPC) provizoriski apstiprināja parabobsleja iekļaušanu 2022. gada paraolimpisko spēļu programmā.