Latvijas parabobslejists Klots iegūst otro vietu Pasaules kausa posmā

0 komentāru

Arturs Klots sestdien Sanktmoricā, Šveicē, izcīnīja 2.vietu un bija veiksmīgākais Latvijas dalībnieks Pasaules kausa posmā parabobslejā, liecina organizatoru informācija. Alvils Brants ieguva 5.vietu 11 dalībnieku konkurencē.

Uzvarēja brits Korijs Meps, kurš bija ātrākais abos braucienos un Klotu summā apsteidza par 1,03 sekundēm. Savukārt Klots abos braucienos sasniedza otro labāko rezultātu un atstāja aiz sevis tuvāko konkurentu ASV sportistu Džeisonu Sturmu, kurš Sanktmoricā Pasaules kausa sacensībās uzvarēja pirms gada.

Brants sasniedza trešo rezultātu pirmajā braucienā, tomēr otrajā mēģinājumā viņš bija astotais un trijniekā nenoturējās.
Sanktmoricā risinājās ceturtais no sezonā pieciem Pasaules kausa posmiem parabobslejā. Pēdējais posms būs pēc nedēļas Īglsā, Austrijā. Klots nestartēja pirmajos trijos posmos, kas rudenī risinājās Ziemeļamerikā.

Starptautiskā bobsleja un skeletona federācija (IBSF) ir saņēmusi Starptautiskās Paralimpiskās komitejas (IPC) ielūgumu pieteikt parabobsleju un paraskeletonu iekļaušanai 2022.gada Pekinas ziemas paralimpisko spēļu programmā.

Lai IPC apstiprinātu sporta veida iekļaušanu paralimpisko spēļu programmā, tam jāatbilst noteiktiem parametriem, piemēram, nepieciešams stabils sacensību kalendārs un noteikumi, kā arī pietiekami plaša valstu līdzdalība. Sporta veidam arī jābūt skatītājiem pievilcīgam.