Parabobsleja pilotam Brantam trešā vieta jaunās Pasaules kausa sezonas pirmajā posmā

0 komentāru

Latvijas parabobsleja pilots Alvils Brants svētdien Pārksitijas trasē ASV izcīnīja trešo vietu jaunās Pasaules kausa izcīņas sezonas pirmajā posmā.

Brants bija līderis pēc pirmā brauciena, bet otrajā sasniedza tikai piekto rezultātu un summā palaida priekšā divus braucējus. Uzvaru izcīnīja kanādietis Braiens Makfērsons, kurš pēc pirmā brauciena bija tikai sestais, bet otrajā uzrādīja labāko rezultātu un summā apdzina Brantu par 0,35 sekundēm.

Savukārt par 0,17 sekundēm latviešu pilotam priekšā bija amerikānis Ārons Leningems.

Trešdien Pārksitijas trasē notiks arī Pasaules kausa otrās sacensības. Šosezon sportisti viesosies arī Lillehammeres un Oberhofas trasēs, katrā aizvadot pa divām sacensībām, bet pasaules čempionāts februārī risināsies Sanktmoricā.

Pagājušajā sezonā Brants Pasaules kausa kopvērtējumā izcīnīja piekto vietu, kā arī Pārksitijā tika pie otrās vietas pasaules čempionātā, kur trešais bija vēl viens latviešu pilots Artūrs Klots.

Sportisti startē ar monobobsleja kamanām. Braucēja svars kopā ar kamanām nedrīkst pārsniegt 280 kilogramus. Parabobslejā piedalās dalībnieki ar muguras smadzeņu bojājumiem un kāju amputācijām.

Septembrī Starptautiskā Paraolimpiskā komiteja (IPC) provizoriski apstiprināja parabobsleja iekļaušanu 2022. gada paraolimpisko spēļu programmā.