Parabobsleja pilots Brants izcīna otro vietu Pasaules kausa posmā

0 komentāru

Latvijas parabobsleja pilots Alvils Brants ceturtdien Lillehammeras trasē, Norvēģijā, izcīnīja otro vietu Pasaules kausa izcīņas posmā uz goda pjedestāla tiekot trešajā etapā pēc kārtas.

Brants pēc pirmā brauciena bija līderis, par deviņām sekundes simtdaļām apsteidzot amerikāni Beriju Šrēderu, taču otrajā braucienā krietni ātrāks bija amerikānis, kamēr Brants uzrādīja otru labāko rezultātu, divu braucienu summā konkurentam zaudējot 0,29 sekundes.

Tikmēr trešo vietu ieņēma kanādietis Lonijs Bisonē, kurš no Branta atpalika par 0,22 sekundēm.

Pārējie latvieši palika aiz labāko desmitnieka, jo Lauris Zutis ieņēma 12. vietu, uzvarētājam zaudējot 1,73 sekundes, pozīciju zemāk bija Artūrs Klots, kurš bija trīs sekundes simtdaļas lēnāks, bet 16.vietā 22 dalībnieku konkurencē palika Annija Krūmiņa.

Brants kļuvis arī par Pasaules kausa kopvērtējuma līderi, apsteidzot līdzšinējo līderi.

Jau ziņots, ka sezonas pirmajos divos posmos novembrī ASV trasē Pārksitijā, Brants ieņēma trešo un otro vietu.

Piektdien turpat Lillehammerā parabobslejisti aizvadīs vēl vienas Pasaules kausa sacensības, bet pēc tam viesosies Oberhofas trasē, Vācijā. Savukārt pasaules čempionāts februārī risināsies Sanktmoricā.

Pagājušajā sezonā Brants Pasaules kausa kopvērtējumā izcīnīja piekto vietu, kā arī Pārksitijā tika pie otrās vietas pasaules čempionātā, kur trešais bija vēl viens latviešu pilots Artūrs Klots.

Sportisti startē ar monobobsleja kamanām. Braucēja svars kopā ar kamanām nedrīkst pārsniegt 280 kilogramus. Parabobslejā piedalās dalībnieki ar muguras smadzeņu bojājumiem un kāju amputācijām.

Septembrī Starptautiskā Paraolimpiskā komiteja (IPC) provizoriski apstiprināja parabobsleja iekļaušanu 2022. gada paraolimpisko spēļu programmā.